top of page

reference

Hudební interaktivní program paní Mgr. Kristýny Dvořákové byl velmi poutavý a podnětný. Děti byly téměř hodinu přirozeně soustředěné, přitom uvolněné a veselé. Děti se do příběhu zapojovaly vyprávěním, pohybem dohodnutým i improvizovaným, hrou na tělo i rytmické hudební nástroje. Dokázaly pohotově reagovat na změnu rytmu i dynamiky situace podle citlivého vedení paní Kristýny.

Paní učitelka byla k dětem mimořádně empatická, profesionálně zvládala všechny situace a reakce dětí. Měla připravené zajímavé pomůcky, které zaujaly i nejmenší děti.

Program "Hudebníček" vřele doporučujeme předškolním zařízením i různým typům dětských skupin.

 

Učitelky Mateřské školy Jevišovice

72949484_554412435376242_852698764150413

sešit s obrázky od dětí z MŠ Jevišovice

zachycující dojmy z workshopu

Navštěvuji kurz již s druhým dítětem a jsem velmi spokojená. Hravou a nenásilnou formou jsou zde děti vedeny nejen k samotné hudbě, zpěvu a pohybu, ale také se seznamují s hudební naukou, mají možnost si smysluplně vyzkoušet hru na Orffův instrumentář a v neposlední řadě se také učí respektovat pravidla skupinové práce. Celý projekt má skvěle propracovanou a výborně metodicky zvládnutou koncepci.

Lucie Hašková, pedagogický pracovník

Do Hudebníčka chodíme s dcerkou velmi rády. Je zde příjemná atmosféra a písničky i říkanky nás moc baví. Doma si rádi zpíváme a Hudebníček je pro mě bohatým zdrojem inspirace, takže nemusím stále opakovat jen Paci paci nebo Skákal pes. Máme koupené i CD a zpěvník, písničky z něj si pouštíme skoro každý den. Je úžasné sledovat, jak říkanky a dětské písničky dceři rozšiřují slovní zásobu, podněcují hudební cítění i touhu vyjádřit se pohybem. 

 

Veronika a Bětka L.

S dcerou Hudebníček navštěvujeme prvním rokem. Od prvních pár lekcí jde vidět, že ji moc baví. 

Děti se učí různým pohybovým aktivitám, rozvíjí se v oblasti hudby a zlepšují své motorické dovednosti. Také jsou v kontaktu s jinými dětmi a učí se přizpůsobit průběhu lekce. 

Oceňuji přístup paní Kristýny Dvořákové, protože dokáže pojmout lekci zábavnou formou. Děti zaujme a je k nim velmi laskavá. Má skvělý a individuální přístup ke každému z dětí a to i k těm živějším, které jen tak neposedí. 

Moc se těšíme na další zábavné hry spojené s hudbou. 

Vendula

IMG_20190427_124953.jpg

obrázky od dětí z MŠ Jevišovice

jako vzpomínka na jarní workshop

Hudebníček je skvělý! Naše děti si jej opravdu zamilovaly.

Rozvíjí je v mnoha oblastech a přináší jim spoustu radosti a zábavy.

Vždycky se na něj moc těší.

Eliška

Nedá mi to a musím se podělit o naší pozitivní zkušenost s lektorkou paní Kristýnou Dvořákovou na Hudebníčku. Zatím jsme se synem absolvovali jen pár hodin, ale již pozoruji, že si doma opakuje říkanky a cvičení. Dokonce jsme domů museli pořídit pomůcky, které používáme na hodinách, jelikož z nich byl syn velmi nadšený. Na paní Dvořákové upřednostňuji, že na děti netlačí, má trpělivost, vše podává zábavnou a poutavou formou, děti ji mají rády a lekce vždy velmi rychle uteče. Na toto přátelské prostředí se vždy těším i já.

 

Veronika a Šimon Kosourovi

Hudebníček navštěvuji se svoji 16 měsíční dcerkou a můžu ho ostatním maminkám jen doporučit. Líbí se mi, že lekce jsou propojeny pohybem, zpěvem a říkankami. Paní lektorka Kristýna skvěle zpívá a hraje na klavír. Těšíme se na každou hodinu s ní.

 

Silvie, učitelka ZŠ

rozhovor v rádiu

poslechnout

Lekce hudebníčku navštěvuji již s druhým dítětem. Kroužek rozvíjí hudební cítění dětí společně s pohybem, tancem, hrou na jednoduché nástroje i výtvarnou činností. Aktivity jsou různorodé, dobře uzpůsobené věku i dovednostem dětí. Hodiny mají spád a baví děti i rodiče. Cením si dobré metodiky, nápadité autorské tvorby, kvalitního klavírního doprovodu a příjemného nenásilného přístupu obou lektorek.


Jarmila Ludvíková, učitelka hudební výchovy a matematiky na SŠ 

Hudebníček je inspirativní, motivující, perfektně metodicky připravený, respektující.

Maminky nesmělých / plachých dětí, které zvažují, zda Hudebníček zkusit, by mohlo motivovat, že se jedná o kroužek, který navštěvuje pouze 10 dětí.

Velmi rychle se navodí důvěrně známá atmosféra. Maminky mohou participovat na programu, a tak pomoci překonat obavy dětem, které by se samy ostýchaly. Díky tomu, že se vždy po několik lekcí část programu opakuje, děti se písně naučí a lépe se zapojí. U Honzíka jsem vypozorovala, že ho vždy nejvíce bavilo, když bylo v dané lekci něco nového. Nejvíce zábavné / lákavé pak bylo používání různých pomůcek (třepetalky, rolničky, vařečky, vločky atd.). Já osobně jsem nadšená z písniček, hlavně z jejich melodií, které často pohladí po duši.

 

Hanka

CD Hudebníček je moc pěkné a všem co mají rádi hudbu doporučuji, hlavně rodinám s malými dětmi. Zpěvník má překrásnou ilustraci.

 

Anička

bottom of page